Automobilio pirkimas ir registracija, Regitra
Neseniai teko pirkti automobilį parvežtą iš užsienio.  Taigi, nusprendžiau pasidalinti patirtimi perkant automobilį ir registruojant jį mūsų valstybinėje įmonėje “Regitra”.

Automobilis buvo parvarytas iš Estijos, ten neišregistruotas, vis dar su EST valstybiniais numeriais, nupirktas lietuvio.  Su pardavėju susitarėme susitikti Vilniaus “Regitroje” pirmadienį, 14 val. Žmonių tokiu metu ten buvo daug. Apie 70% kalbasi rusiškai ir dauguma jų atrodo nuolatiniai lankytojai. Atvykęs pasiėmiau eilės numerį, kuris parodė, kad prieš mane laukia dar 50 žmonių (žmogus užtrunka apie minutę). Belaukdamas pardavėjo nuėjau į kasą nusipirkti pirkimo-pardavimo sutarties (už vieną litą duoda rinkinuką – tris kopijas, nors ją galėjau atsispausdinti namie nemokamai, bet pamiršau).

Taigi, gal visą procesą aprašysiu tiesiog punktais, kad būtų aiškiau:

 • Pasižiūrėkite jums artimiausio “Regitros” skyriaus darbo laiką ir adresą.
  (sako, kad per pietus būna didžiausias žmonių srautas)
 • Atsispausdinkite pirkimo-pardavimo sutartį.
  (tris kopijas – po vieną abiems šalims ir vieną paliksite “Regitrai”)
 • Susitikę su pardavėju užpildykite visas sutarties kopijas, visus turimus duomenis.
  (dėl patikimumo prašykite duomenis nurašyti nuo dokumentų – asmens ir transporto priemonių)
 • Iš užsienio parvarytas automobilis prieš registraciją turi būti patikrintas.
  (atvykęs pardavėjas gali iškart stoti į eilę su automobiliu. Ten sutikrinami kėbulo, variklio numeriai ir t.t. Jei automobilis jau registruotas Lietuvoje – šį punktą praleiskite. Lietuvoje registruotus automobilius galite tikrinti eregitra.lt portale)
 • Dar neregistruotam automobiliui reikalingas privalomasis TP valdytojų civilinės atsakomybės draudimas (TPVCA).
  (draudžia pirkėjas, bent mėnesio laikotarpiui.  Internetu iš anksto negalėsite apdrausti, nes neturite lietuviškų automobilio valstybinių numerių. Neapsigaukite su draudimo kioskeliais šalia “Registros” – apie juos platesnis komentaras žemiau)
 • Turėdami užpildytą pirkimo-pardavimo sutartį, patikrinimo pažymą, draudimą, automobilio dokumentus ir senus numerius, asmens dokumentus (vairuotojo pažymėjimus) su pardavėju eikite registruoti TP.
  (jei gerai pamenu, tai užtenka pateikti tik pirkėjo asmens dokumentus, pardavėjo nereikia) 
 • “Regitros” darbuotojas užpildys dokumentus ir gausite kvitą, kurį turėsite eiti apmokėti į kasą.
  (Vilniuje kasos yra šalia esančiame pastate) 
 • Kasoje sumokėsite už tris paslaugas:
  • TP sutikrinimą – 21 Lt
  • Registravimą – 43 Lt
  • Valstybinio numerio išdavimą – 52 Lt
      • Viso – 116 Lt
 • Apmokėję grįžkite prie to pačio langelio (be eilės) ir pateikite čekį. Netrukus gausite automobilio valstybinį numerį ir naują techninį pasą.
  (sutikrinkite ar visi automobilio ir jūsų asmens duomenys surašyti teisingai) 
 • Turėdami numerius ir dokumentus savo rankose jau galite atsiskaityti su automobilio pardavėju.
  (banko pavedimu ar grynais – kaip susitarsite)
 • Pasiimkite savo naujo automobilio raktelius ir eikite tvirtinti naujų valstybinių numerių.
  (atkreipkite dėmesį į paskutinį numerių skaičių – pagal senas tradicijas, koks skaičius tiek butelių alkoholinių gėrimų turėsite suvartoti su savo draugais, jei nenorite, kad automobilis pradėtų iškart gesti)
 • P.s. Techninę apžiūrą naujai Lietuvoje užregistruotam automobiliui turite atlikti per 7 dienas.
  (apie ją – kitame įraše) 

 

Keletas papildomų patarimų, pastebėjimų:

 • Pirkimo-pardavimo sutartį užpildykite kompiuteriu, transporto priemonės duomenų užklauskite pardavėjo dar apžiūros metu. Tuomet atvykę į “Regitrą” sutaupysite laiko, nepadarysite klaidų, beliks tik sutikrinti duomenis. Geriau nurodyti tikrą sandorio sumą.
 • Draudimas! Šalia “Regitros” esantys draudimo paslaugų kioskeliai yra… įdomūs. Užėjau į pirmą pasitaikiusį “Gjensidige” ir mėnesiui(!) (su nuolaida!) paskaičiavo 95 Lt ir sakė, kad “nuu, čia nuo birželio vyskas labaj pabrango”. Gražiai juos “pasiunčiau” ir apėjau keletą kitų kioskelių. Paminėjęs, kad jų kolegos skaičiuoja kosmines kainas, kad žinau kokios turėtų būti iš tikro, ERGO atstovybėje pasiūlė draudimą mėnesiui už 33 Lt. Taigi, nepatingėkite patikrinti kainų ir neliksite apgauti besinaudojančių situacija brokerių.
 • Dar apie draudimą. Virš registracijos langelių kabo reklamos “Taupyk laiką – drauskis čia”. Bet ten draudimo neįsigysite – mums paaiškino, kad tai buvo bandymas, kuris nepasiteisino ir nebedraudžia. Tiesiog kažkas pamiršo nukabinti reklamas.
 • Kitas “žulikas” atpažįstamas iš užrašo ant nugaros “Numerių keitimas”.  Kol su pardavėju bandėme išimti estiškus numerius šis “pagalbininkas” priėjo su atsuktuvu pagelbėti ir sulaužė numerį laikančias plastmasines detales ir pasiūlė paskui pasiūlė pirkti naujus rėmelius numeriams. Pasiunčiau jį dar toliau nei “akcijinius” draudimo brokerius.
 • Nemokėkite pardavėjui pinigų kol savo rankose neturėsite naujo techninio paso su savo vardu ir automobilio valstybinių numerių. Gali po laiko pasirodyti, kad su automobiliu kažkas negerai (vogtas, neteisingi duomenys) ir jo negalima registruoti.
 • Kad nereikėtų turėti su savimi krūvos grynųjų pinigų, su pardavėju atsiskaičiau pervedimu, atsivežęs kompiuterį su mobiliuoju internetu. Mūsų bankai buvo tie patys, pardavėjas pinigus gavo per 3 minutes (nepamirškite pasitikrinti koks jums nustatytas paros banko operacijų limitas).

Galbūt šis įrašas pravers ketinantiems pirkti naują automobilį. Gerų pirkinių ir gero kelio!

 

Papildymas: nuo 2014 liepos mėnesio įsigaliojo pakeitimas registracijos tvarkoje:

“Privalomoji transporto priemonių techninė apžiūra turi būti atlikta iki transporto priemonės įregistravimo.”